Haber Arşivi

5 / 0
04/04/2014

Bilkent Şubesi Sözünü Tuttu

Yakın bir süre önce Suriyelilerin misafir edildiği konaklama tesislerini Milletvekili Ali Şahin ile birlikte ziyaret eden Türk Kızılayı Bilkent Şubesi yöneticileri, Suriyelilere verdikleri yardım sözünü tuttu.

Türk Kızılayı ve AFAD’ın toplam 25 konaklama tesisinde üstün bir başarı gösterdiklerini ve Suriyelilere hizmet verdiklerini belirten Şube Başkan Yardımcısı Döne Arslan, yakın bir süre önce konaklama tesislerini ziyaret ettiklerini söyledi. Ziyaret sırasında birçok Suriyeli ile sohbet ettiklerini ve Suriye’deki duruma dair bilgi aldıklarını belirten Arslan, Suriye’ye daha fazla yardım gönderme konusuda söz verdiklerini kaydetti. “Sözümüzü tuttuk. Ankara’ya döndüğümüz gibi yardım toplamak için girişimlere başladık. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu 3 TIR un bağışında bulundu. Farklı gıdalardan oluşan ayrıca 1 TIR daha yardım malzemesi topladık” diyen Arslan, yardımların Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine gönderildiğini söyledi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ