Haber Arşivi

5 / 5
17/04/2014

Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı Yeniden Hizmete Giriyor

Eskişehir'de bulunan Türk Kızılayı Hasırca Gençlik Kampı yeniden inşa edilecek. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar ve Vali Güngör Azim Tuna’nın imzaladığı protokol kapsamında 7 milyon lira bütçeyle inşa edilecek olan kamp, Türkiye’nin dört bir tarafındaki Kızılaycı gençlere hizmet verecek.
 
Vali Güngör Azim Tuna’nın makamında bir araya gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, 2015 yılında hizmete girmesi hedeflenen gençlik kampının yeniden inşası için protokol metnini imzaladı. Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel ve Şube Başkanı Yüksel Girgin de imza törenine katıldı.
 
Konu hakkında bir açıklama yapan Vali Tuna, kampın yenilenmesi işinin Türk Kızılayı ve Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı kaynaklarından ortaklaşa karşılanacağını söyleyerek, “Türk gençliğine çok önemli bir hizmet verecek bu kampı yeniden ihya ederek, daha modern standartlarda yaz, kış hizmet vermesi için tekrar ayağa kaldıracak bir çalışmaya imza atıyoruz” dedi.
 
7 milyon bütçeli projesi
 
Projenin yaklaşık 7 milyon liralık bir bütçesi olduğunu aktaran Tuna, “Hazır olan tabiat ortamında böyle bir kampı ıslah ederek, yeniden hizmete sunmak bizlere heyecan veriyor. Hedefimiz bir an önce ihalesini yaparak, yaklaşık 400 gencimizin aynı anda kalabileceği bir kampı Eskişehir'in, Türkiye'nin ve Türk Dünyası'nın hizmetine sunmaktır” diye konuştu. Bundan sonra Türk dünyasından gelecek gençleri de kampta ağırlayacaklarını ifade eden Tuna, 2015 yılından itibaren yoğun bir talep beklediklerini sözlerine ekledi.
 
Genel Başkan Akar ise Türk Kızılayı'na gençlik kampı olarak yakın zamana kadar hizmet eden, ancak şu anda kullanılmaz durumda olan kampın, yeni baştan inşa edilerek, Eskişehir'e ve Türk Kızılayı gençliğine kazandırmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.
 
Vali Tuna ve Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı'ya emekleri için teşekkür eden Akar, “İnşallah kazasız belasız ihalemiz yapılır, bir an evvel inşaatımız başlar ve önümüzdeki yıl gençlerimiz kamp yapmaya başlarlar” dedi.
 
Tam donanımlı Gençlik Kampı
 
Daha sonra protokolü imzalayan Tuna ve Akar, karşılıklı hediyeleşti. -Hasırca Kampı Yenilenecek kampta, 280 öğrenci kapasiteli 4 blok, 40 kişi kapasiteli 5 bungalov ev bulunacak. Öğrenci ailelerinin de konaklayabilecekleri 4 adet süit, 16 oda kapasiteli konukevinin inşa edileceği tesiste, gençlerin sportif faaliyetlerini yapabilecekleri yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, futbol sahası, tenis kordu, plaj voleybolu, çok amaçlı basketbol sahası, okçuluk ve doğa sporları alanları, dağcılık ve tırmanma duvarı, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile seyir kulesi yer alacak.
 
Ayrıca kampta düzenlenen sosyal donatı alanları ile 360 kişilik konferans salonu, 300 kişi kapasiteli amfi tiyatro, sergi ve resim salonları, öğrencilerin gruplar halinde çalışabilecekleri atölyeler, 400 kişilik yemekhane, mutfak ve çamaşırhane de bulunacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ