Haber Arşivi

5 / 0
18/04/2014

Yeni Afet Gönüllüleri Ege’den

Afet döneminde, profesyonel ekiplerin çalışmalarına ve afetzedelere gönüllü desteği sağlamayı hedefleyen Türk Kızılayı Afet Gönüllülüğü Projesi kapsamında eğitimler devam ediyor. Son olarak İzmir’de geniş katılımlı bir eğitim çalışması gerçekleştirildi.
 
İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Cat Bisiklet Derneği üyelerinin katılımıyla İzmir Güzelbahçe Çamlıköy mevkiinde bir etkinlik düzenleyen Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü, yüzlerce afet gönüllüsünü bir araya getirdi.
 
Etkinlikte, gönüllülere çadır kurma ve seyyar mutfakta yemek pişirme üzerine uygulamalı eğitim verdi. Barınma çadırları ve seyyar mutfak kullanımı hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından afet gönüllüleri ekiplerle birlikte çadır kurdu, seyyar mutfakta yemek pişirdi.
 
Farkındalık Toplantısı
 
Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü’nün bir diğer çalışması ise Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir İli Stratejik Planlama Yönetişim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (İZİSYÖM) düzenlediği “İzmir’de afetlerde sivil örgütlerin kurumsal-toplumsal sorumlulukları” konulu farkındalık toplantısı oldu.
 
Toplantıda Türk Kızılayı’nın tarihi ve çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Ayrıca afetlere hazırlık ve müdahale kapsamında Türk Kızılayı’nın rolü, sahip olduğu kapasite, Ege Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü ve İzmir ilinde Kızılay’ın afete hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ