Haber Arşivi

5 / 0
21/04/2014

Bolu Şubesi’nden Alzheimer Bakımevi Projesi

Türk Kızılayı Bolu Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bolu Belediyesi’yle Alzheimer Bakımevi işbirliği protokolünü imzaladı.
 
Bolu’da yaşan Alzheimer hastalarının sosyalleşerek kaliteli zaman geçirmelerini ve hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilmelerini sağlayacak bir yaşam alanının oluşturulacağını vurgulayan Bolu Şubesi Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka, Türkiye’nin yaşam şekli olan geniş aile yapısının günümüzde çekirdek aile yapısına dönüşmekte olduğunu, aile büyüklerinin ise çoğunlukla huzurevlerinde kaldıklarını söyledi.
 
Alzheimer hastalarının uzman hekim ve psikologlar eşliğinde rehabilite edileceğini belirten İka, “Alzheimer hastalarına bakım evlerinde günlük hayatlarını kolaylaştırıcı eğitimler verilecek. Alanında uzman görevliler gözetiminde dans, beden eğitimi, müzik ve el becerileri gibi aktivitelerle sosyalleşip keyifli vakit geçirebilecek.” diye konuştu.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ