Haber Arşivi

5 / 0
25/04/2014

Gençlerin Kızılay’a Desteği Artıyor

Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, şubelerdeki Gençlik Kolları ve üniversitelerdeki Kızılay Ünikulüplerinin sayılarının arttırılması amacıyla organize ettiği 2014 yılı bölge toplantılarının ikincisini Sinop’ta gerçekleştirdi.
 
Amasya, Ayancık, Bartın, Boyabat, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat ve Yozgat’tan Türk Kızılayı Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Başkanları, Ünikulüp Başkanları ve Genel Hizmet Yöneticileri katıldı.
 
Toplantı kapsamında Türk Kızılayı’nın yapı ve faaliyetleri, Gençlik Kolları ve Ünikulüplerin kuruluşu, işleyişi, Kızılay projelerini yazma usul ve esasları hakkında bilgi verildi. Katılımcılar gruplar halinde çeşitli proje çalışmaları gerçekleştirdi. Gruplar halinde hazırladıkları “Kenetlenmiş Eller”, “Misafiriniz Var”, “Annem Öğrencim”,  “Geç Olsun Güç Olmasın” ve “ Gençliğin Sesine Kulak Ver” isimli projelerini sunan geçler, keyifli saatler yaşadı.
 
Gençlik Kolları Bölge Toplantıları yıl boyunca devam edecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ