Haber Arşivi

5 / 0
25/04/2014

Merkez Kadın Kolları’ndan Trabzon’a Yardım Çıkarması

Türk Kızılayı Merkez Kadın Kolları Şubesi, Çocuklarımız Okusun ve Sevgi Bohçası Projeleri kapsamında Trabzon ile ilçeleri Yomra, Şalpazarı, Düzköy’de  ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenci ve aileye yardımda bulundu.

Her şey “Çocuklarımız Okusun” Diye 

Türk Kızılayı Merkez Kadın Kolları Şube, Çocuklarımız Okusun Projesi ile eğitim çağındaki ihtiyaç sahibi çocukların ayakkabı, palto, kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçlarının yanı sıra okulların da temel hijyen malzemelerini karşılıyor. Şube 2013 yılında “Çocuklarımız Okusun Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi 11 bin 921 çocuğa başta giyim olmak üzere çeşitli yardım malzemeleri ulaştırdı.

Şube Başkanı Gülay Kuriş, Başkan Yardımcısı Zeliha İnan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Trabzon Kızılay Şube Başkanı Fuat Adıgüzel ile birlikte il genelinde yardım ziyaretlerinde bulundu. Heyetin ilk durağı Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Hastanede doğum yapan 35 aileye Sevgi Bohçası hediye edildi. Trabzon Ata İlköğretim Okulu’nda okuyan 50 öğrenciye 693 parça giyimden oluşan özel hediye paketleri verildi.  Yine Trabzon’da ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve Sevgi Bohçası yardımı yapıldı.

“Bağışçılarımız Sayesinde Yüzler Gülüyor”

Heyet, Yomra ziyaretinde ihtiyaç sahibi 200 öğrenciye yardımda bulunurken, halka yönelik 2108 parçadan oluşan giyim yardımı ulaştırdı. Şalpazarı’nda 4346 parça giyim ve 12 Sevgi Bohçası yardımı yapıldı. Düzköy’de ise 658 öğrencinin ayakkabı ve giyim ihtiyaçları karşılanırken, ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve Sevgi Bohçası hediye edildi. Merkez Kadın Kolları Şube Başkanı Gülay Kuriş “Yardımlarımızı tüm ülke genelinde sürdürüyoruz. Bizim belirlediğimiz yerlerde değil, gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Elimizin uzandığı her yere gitmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız Okusun Projemiz ile eğitim çağında ancak ailelerinin ekonomik gücü zayıf olan çocuklarımıza destek olmayı hedefledik. Projeye destek olan bağışçılarımız sayesinde çocuklarımızın yüzü gülüyor,  bir kez daha bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ