Haber Arşivi

5 / 0
25/04/2014

Kızılay’dan Bir İlk Daha: Kaliteli Paylaşımlar

Kurumsal kapasitenin artırılması için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyen ve bu kapsamda eğitimler organize eden Türk Kızılayı, “Kaliteli Paylaşımlar” adı altında yeni bir seminer programı düzenlemeye başladı. Seminer programları sayesinde kalite odaklı yeni, farklı ve profesyonel bir bakış açısı ile alternatif yöntemlerin uygulamaya konulması hedefleniyor.
 
Kaliteli Paylaşımlar seminerleri ile alanında iyi uygulamalara imza atmış kurumların birbirleri ile tecrübelerini paylaşmaları, kıyaslama yöntemleri ile mevcut iş süreçlerindeki iyileştirme olanaklarını tespit etmeleri amaçlanıyor. Bir diğer amaç ise, çalışanların benzer süreçleri gözlemlemesi yoluyla motivasyonlarını artırarak kurumda problem çözme kültürünün gelişimine katkı sağlamak.
 
Türk Kızılayı Stratejik Yönetim Bölümü tarafından hazırlanan Kaliteli Paylaşımlar seminerinin ilki Türkiye Büyük Millet Meclisi uzmanlarının paylaşımlarıyla başladı. Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu ve Kızılay çalışanlarının katıldığı seminerde İç Kontrol, Kalite ve Çalışanların Proje Önerileri konularında kapsamlı sunum gerçekleştirildi.
 
Seminer sonunda Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, seminer sunumlarını gerçekleştiren TBMM Strateji Geliştirme Başkanı Naim Çoban’a, Başkan Yardımcısı İhsan Özgen’e ve Uzman Kamil Kılınç’a teşekkür ederek, plaket verdi.
 
Her ay bir seminer gerçekleştirilecek
 
Her ay farklı bir konu ve kurumdan temsilcilerin yer alacağı seminerler bir yıl boyunca devam edecek. Tüm Kızılay çalışanlarına açık olan seminerlerde lojistikten gönüllülüğe, sağlıktan mali sistemlere kadar farklı uygulamalar örneklenecek ve ilerleyen dönemde teknik gezi ve yerinde gözlemlerle desteklenecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ