Haber Arşivi

5 / 0
25/04/2014

Malatya Şubesi Hız Kesmiyor

Türk Kızılayı Malatya Şubesi son günlerde birçok çalışmaya imza attı. İhtiyaç sahiplerine yardım malzemesi dağıtan, öğrencilere Kızılay’ı anlatan Şube, okullara eğitim desteğinde de bulundu.
 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Şube Başkanı Mustafa Umut Yalçın, “Okumayı Seninle Öğrendim” kampanyası çerçevesinde ihtiyaç tespiti yaptıkları okullara kitap bağışında bulunduklarını söyledi. Ayrıca bazı okullarda doğal afet konusunda sunum yaptıklarını, öğrencilerin bilinçlenmesine katkıda bulunduklarını belirten Yalçın, bu tür etkinliklere devam edeceklerini kaydetti. Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Suriyeli kardeşlerini unutmadığını ve harçlarını bağışladıklarını aktaran Yalçın, öğrencilerin bağışını en kısa sürede Suriyelilere ulaştıracaklarını ifade etti.
 
Kadın Kolları üyelerinden kadınlara yardım
 
Malatya Şubesi Kadın Kolları üyeleri de anlamlı bir çalışmaya imza attı. Bağış olarak alınan 800 parça kadın giyim malzemesini yaş guruplarına göre tasnif eden Kadın Kılları üyeleri, giysileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ