Haber Arşivi

5 / 0
30/04/2014

Bağışçıların Kızılay’a Güveni Tam

Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, insani yardım faaliyetlerinde Kızılay’a desteklerini esirgemeyen kurumsal bağışçıların yöneticileriyle bir araya geldi. Bağışçılar, her geçen gün daha fazla insana yardım ulaştıran Türk Kızılayı’na güvenlerinin tam olduğunu dile getirdi.
 
Türk Kızılayı’na nakdi ve ayni bağışta bulunan kurumsal firmaların yöneticilerini ziyaret eden, bağışlar sayesinde gerçekleştirilen insani yardım operasyonları ve sosyal yardımlar hakkında bağışçıları bilgilendiren Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, “Türk Kızılayı hayırsever Türk halkının bağışları sayesinde sadece yurtiçinde değil, farklı coğrafyalarda da insani yardım operasyonları yürütüyor, milyonlarca ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıyor. Yardımlar sayesinde hayata tutunan, yüzleri gülen insanlar adına siz bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten büyük memnuniyet duydular
 
“Türk Kızılayı’nın çalışmalarını takip ediyorum. Çok iyi işler yaptığını biliyorum. O nedenle desteğimiz bundan sonra da devam edecek” diyen bağışçı Mahmut Volkan Sarıhan, işletmeciliğini yaptıkları fast-food zincirlerinde Kızılay kumbaralarının konulmasını istedi, müşterilerini de bağış yapmaya özendireceklerinin sözünü verdi.
 
Birçok sivil toplum kuruluşuna kurumsal bağışta bulunduklarını belirten Eftal Çakır ise, Genel Müdür Güllüoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu vurguladı.
 
Kurumsal olarak bağış kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını, ama yaptıkları bağışın nerelerde kullanıldığı konusunda da takipçi olduklarını belirten Levent Olguner ise, Kızılay’a bu anlamda güvenlerinin tam olduğunu söyledi.
 
Genel Müdür Güllüoğlu, ziyaretlerin anısına bağışçılara Kızılay fincan takımı hediye etti, bağışçılarla daha sık bir araya geleceğini kaydetti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ