Haber Arşivi

5 / 0
30/04/2014

Ankara Şubesi Çocukları Yine Unutmadı

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastanede tedavi gören miniklerle kutlayan Türk Kızılayı Ankara Şubesi, bu yıl da geleneği bozmadı. Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde yatan ve ayakta tedavi gören çocukları bu önemli günde yalnız bırakmayan Kızılaycılar, çocuklara tam anlamıyla bir bayram yaşattı.
 
Kızılay gönüllülerinin palyaço kıyafetleri giyip çocukları eğlendirdiği, hasta olduklarını unutturduğu etkinlikte, kukla ve tiyatro gösterisi de yapıldı. Çocukların ve Kızılaycıların şarkı ve türküleriyle renklenen hastanede, hasta yakınları da unutulmaz bir gün yaşadı. Çocuklara ayrıca bilgisayar, mp3, oyuncak ve çeşitli hediyeler verildi.
 
6 yıldır 23 Nisan’ı tedavi gören çocuklarla birlikte kutladıklarını belirten Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “Çocuklarımıza, hastalıklarını bir gün bile unutturmak büyük mutluluk. Bu düşünceyle her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocukların tedavi gördüğü hastanede kutluyoruz. Hastane yöneticileri ve doktorlarımız da ellerinden gelen desteği veriyor. Umarım çocuklarımıza güzel bir bayram yaşatabilmişizdir. Umarım bundan sonraki 23 Nisanı dışarda oyunlar oynayarak kutlarız” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ