Haber Arşivi

5 / 0
30/04/2014

Bolu Şubesi’nden İhtiyaç Sahipleri Yararına İşbirliği

Türk Kızılayı Bolu Şubesi, Bolu Valiliği’nde yapılan toplantıda Bolu Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve EVSED ile bir araya gelip öncülüğünü yaptığı Evde Sağlık ve Bakım İşbirliği protokolünü imzaladı.
 
İşbirliği protokolü sonucu bir ilde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen sosyal yardım faaliyetlerinden elde edilen verilerin ortak bir veri tabanında toplanması sağlanacak ve ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını uygun şartlarda sürdürebilmeleri için daha sağlıklı veriler oluşturulacak.
 
Bu tür uygulamalarda öncülük etmekten gurur duyduklarını belirten Bolu Şubesi Başkanı Dr. Hüseyin İka, “Bir otomasyon geliştirme ihtiyacı duyduk ve bu otomasyon ile vukuatlı bir nüfus örneği çıkartarak aile fertlerinden herhangi birisine, herhangi bir yardım örgütünden aldığı yardımı görüntüler hale gelmesini sağladık. Aynı zamanda şu an uygulamaya geçeceğimiz projemizin en az üç yıl öncesinden, Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ile birlikte evde sağlık gerektiren hastalarımızın ziyareti zaten yapılmaya başlanmıştı. Bu sitemi de bu otomasyon içine entegre ettik.” dedi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ