Haber Arşivi

5 / 0
30/04/2014

İhtiyaç Sahibi Üniversitelilere Yıldız Butik

Türk Kızılayı ile Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ihtiyaç sahibi ve burslu 5 bin öğrenciye yönelik hazırlanan sevgi ve kardeşlik mağazası "Yıldız Butik" törenle açıldı. Lüks alışveriş merkezini aratmayan Yıldız Butik’te 10 bin parça giyim eşyası bulunuyor.
 
Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Ercan Tan ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) ortaklaşa hayata geçirdiği Yıldız Butik Davutpaşa Kampüsü'ndeki törenle açıldı. Törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Merter Şube Başkanı Ercan Tan ile Merter Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları ve üniversite yöneticileri katıldı.
 
Beş Bin Öğrenci Yararlanacak
 
Yıldız Butik, YTÜ bünyesinde eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi 5 bin öğrenciye hizmet verecek. Türk Kızılayı gönüllüleri ve YTÜ öğrencilerinin gönüllü işleteceği butikten üniversite tarafından tespit edilen tüm ihtiyaç sahibi öğrenciler yararlanacak. Yıldız Butik'e gelen öğrenciler beğendikleri giysileri bir alışveriş merkezinden alışveriş yapar gibi kabinlerde deneyecek ve ücretsiz olarak alacak.
 
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, YTÜ ile bugüne kadar birçok hayır işinde işbirliği yaptıklarını hatırlatarak “Yıldız Butik de yeni projemiz. Butiği, ‘sevgi ve kardeşlik mağazası’ olarak kurduk. Yıldız Butik’ten ihtiyaç sahibi ve burs alan öğrenciler ve üniversite çalışanları yararlanabilecek ” dedi. Genel Başkan Akar, projeye destek veren tüm bağışçılara teşekkür etti.
 
Hedefimiz Kan Bağışı Rekoru
 
Yıldız Butik’i hayata geçiren Kızılay Merter Şube Başkanı Ercan Tan da “Kızılay olarak mağazada bulunan ürünleri bağışçılarımızdan temin ettik. Tamamı sıfır ve ülkemizin önde gelen firmalarının bağışlarıyla ayakkabıdan monta her türlü giyim eşyası mevcut. Butikte yaklaşık 10 bin parça ürün var" diye konuştu.
 
YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de üniversitede 2 bin burslu öğrenci bulunduğunu belirterek "Gelsin öğrencilerimiz buradan giyinsin" dedi.  Prof. Dr. Yüksek 20 Mayıs'ta kan bağışı kampanyası ile bir rekora imza atmayı hedeflediklerini söyleyerek “Türkiye'de aynı günde en çok kan toplayan üniversite olmayı hedefledik” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
  • Resim : 9
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ