Haber Arşivi

5 / 1
02/05/2014

Başakşehir Şubesi’nden 5.200 Kişiye Yardım

Türk Kızılayı Başakşehir Şubesi ile Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ortak projesi olan “Sosyal Market” aracılığıyla 5 bin 200 ihtiyaç sahibine giysi, kırtasiye ve hijyen malzemesi dağıtıldı.
 
Proje sayesinde ihtiyaç fazlası eşyaların veya yoksullara yapılması düşünülen her türlü ayni yardımın kişilere ve ailelere karşılıksız olarak ulaştırılmasını sağladıklarını belirten Şube Başkanı İlyas Bilen, “Türk toplumunda her zaman var olan geleneksel yardımlaşma ve dayanışma duygusunu ortaya çıkararak, ihtiyacı olan bireyler ile onlara yardım etmek isteyen hayırseverleri buluşturan ortak bir zemin hazırladık. Hayırsever vatandaşların bağışladıkları yiyecek, giyecek, ev eşyası, tıbbi malzeme ve ortopedik malzemeler gibi birçok tüketim maddesini Sosyal Market’te tasnif ettik. Toplum vicdanını incitmeden ve bireylerin onurunu rencide etmeyecek bir biçimde gizli ve en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Üç ay gibi bir sürede 5 bin 200 ihtiyaç sahibine hizmet verdik” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ