Haber Arşivi

5 / 0
02/05/2014

Kayseri Şubesi’nin Yeni Hizmet Binası Yükseliyor

Yakın bir süre önce yaptırdığı Gençlik Merkezi ve Konukevi’ni Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’ne bağışlayan 86 yaşındaki Av. Ahmet Ulucan’ın maddi desteğiyle yapımına başlanan şube hizmet binası da hızla yükseliyor.
 
Hizmet binasının yeniden yapılması için kendisinin teklifte bulunduğunu belirten bağışçı Ulucan, inşaat çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması için gayret gösterildiğini söyledi. Kayseri’de eğitime yaptığı katkılarla bilinen ve bu güne kadar 10 milyon liranın üzerinde bağışta bulunan Ulucanlar, tüm Kayserilileri daha fazla hayır işleri yapmaya davet etti.
 
Şube Başkanı Ayhan Uzandaç ise, Kayseri halkının hayırsever olduğunu, Av. Ahmet Ulucan’ın ise hayırseverlikte ayrı bir yeri bulunduğunu kaydetti. “Bağışçılarımızın güvenini kazandığımız için çok mutluyuz” diyen Uzandaç, Av. Ahmet Ulucan’a teşekkürlerini sundu.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ