Haber Arşivi

5 / 0
02/05/2014

Türk Kızılayı’ndan Gökçeada’daki Sele Müdahale

Çanakkale Gökçeada’da aşırı yağışlar sonrası meydana gelen taşkın ve selin ardından harekete geçen Türk Kızılayı, bölgeye uzman ekipleriyle birlikte 1.000 adet kumanya, 500 adet battaniye, 250 adet mutfak seti ve sudan oluşan acil durum yardım malzemeleri ile öncü afet aracı ve ikram aracı gönderdi. İhtiyaç malzemeleri afetzedelere dağıtıldı.
 
Gökçeada'da sabaha karşı başlayan ve etkisini artıran yağış, ilçe merkezinden geçen Çınarlı deresinin taşmasına neden oldu. Can kaybının yaşanmadığı, çok sayıda aracın ve iş yerinin zarar gördüğü selin hemen ardından harekete geçen Türk Kızılayı, ihtiyaç tespitinin ardından bölgeye 5 uzman ekibiyle birlikte, acil ihtiyaç malzemelerini sevk etti.
 
Türk Kızılayı Kırklareli Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden bölgeye gönderilen 1.000 adet kumanya, 500 battaniye, 250 adet mutfak seti ve su, afetin etkili olduğu bölgelerde afetzedelere ulaştırıldı. Afetzedelere ayrıca mobil ikram aracıyla sıcak çorba, kahve, çay, kek ve meyve suyu dağıtıldı.
 
Gelişmeler Marmara Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü, Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü ve Gökçeada Şube Başkanı Murat Suluoğlu tarafından takip edilmektedir.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ