Haber Arşivi

5 / 0
02/05/2014

Türk Kızılayı’ndan Afganistan'a Acil Yardım

Afganistan’ın kuzeydoğusunda yer alan Badahşan kentinde meydana gelen toprak kaymasının hemen ardından Türk Kızılayı ekibi bölgeye ulaştı. Yerel yetkililerle temas halinde olan uzman ekip, ihtiyaç tespitinin ardından yardım çalışmalarına başlayacak.
 
Afganistan’ın Faryab, Badgis, Saripul, Şibirgan ve Cevizcan vilayetlerinde meydana gelen şiddetli yağışların yol açtığı sel sonrası bölgeye giden ve yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı uzman ekibi, bugün (02.05.2014) Badahşan kentinin Argo ilçesi Abi-Barak köyünde meydana gelen toprak kaymasının hemen ardından da bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşlarından oldu.
 
Yerel yetkililerden afetin boyutu hakkında bilgi alan ve gerekli olan acil durum yardım malzemelerinin listesini oluşturan Türk Kızılayı uzman ekibi, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeye gıda yardımında bulunmak için harekete geçti. Alınan bilgiye göre afet bölgesinde gıda malzemesinin yanı sıra barınma ünitelerine ve tıbbi malzemelere ihtiyaç var.
 
Yüzlerce evin torak altında kaldığı, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden Kızılay ekibi ve Türk Kızılayı Uluslararası Programlar Müdürlüğü, ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ