Haber Arşivi

5 / 0
06/05/2014

Ulusal Derneklerin Sağlık Çalışanları Türkiye’de Buluştu

Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) tarafından küresel çapta yürütülen “Sağlıklı Yaşam Biçimi Eğitimci Eğitimi” programının Avrupa kıtası toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Türk Kızılayı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim programına 18 ülkeden sağlık çalışanı ve gönüllüsü katıldı.
 
Kanser, solunum yolu hastalıkları, kalp damar hastalıkları ve diyabet gibi bulaşıcı olmayan hastalıklar konusunda toplumun eğitilmesi, bilinçlendirilmesi için küresel düzeyde bir çalışma yürüten Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun, Avrupa kıtasındaki ilk toplantısı Türkiye’de gerçekleştirdi. Türk Kızılayı ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen programda, ulusal derneklere düşen görevler ve izlenmesi gereken yöntemler ele alındı.
 
Açılışını Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun yaptığı programda dört gün boyunca bulaşıcı olmayan hastalıklardan koruma, tedavi yöntemleri ve benzeri konuları ele alan, federasyona üye ulusal derneklerin bu konudaki çalışma yöntemlerini belirleyen katılımcılar, eylem planı da hazırladı.
 
Programın sonunda katılımcılara plaket takdim edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ