Haber Arşivi

5 / 0
09/05/2014

Erzincan Şubesi’nden Yangından Kurtulan Aileye Destek

Erzincan da bir evde çıkan yangın sonucu mağdur olan aileye Türk Kızılayı Erzincan Şubesi ve Erzincan Üniversitesi öğrencileri destek oldu.
 
İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olan Erzincan Şubesi, bu kez de genç duyarlı öğrencilerle birlikte bir aileyi daha destekleriyle mutlu etti. İhtiyacı olan vatandaşlara yardımda gecikmediklerini belirten Erzincan Şubesi Başkanı Halim Ferit Bayata, “Erzincan Üniversitesi Sağlık hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Acil Durum ve Afet yönetimi bölümü öğrencileri ve Türk Kızılayı Erzincan Şubesi olarak İzzet Paşa Mahallesi’nde çıkan yangında büyük zarara uğrayan Dalkılıç ailesine yardım malzemelerini teslim ettik. Bu durumda ki tüm vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Yaşadıkları korku dolu yangından sonra kendilerine yapılan bu destekten dolayı ise Dalkılıç ailesi Kızılay ve Erzincan Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ettiler.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ