Haber Arşivi

5 / 0
18/05/2014

Bakan Yıldız'dan Kızılay'a Teşekkür

Manisa Soma'da meydana gelen kömür madeni kazası sonrası bölgeye ulaşan ve olayın ilk saatinden bu güne kadar lojistik faaliyet yürüten, psikososyal destek veren Türk Kızılayı'na Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız teşekkür etti.
 
Kazanın meydana geldiği madende arama kurtarma faaliyetlerinin sona ermesinin ardından Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ile tekrar görüşen Bakan Taner Yıldız, olayın ilk saatlerinde bölgeye ulaşan, her türlü lojistik desteği veren Kızılay'ın bu önemli görevi başarıyla yerine getirdiğini söyledi. Kızılay uzman ekibinin ve gönüllülerinin fedakarca çalıştığını, maden işçilerinin yakınlarını yalnız bırakmadığını ifade eden Bakan Yıldız, tüm Kızılaycılara teşekkür etti.
 
Kızılay Tüm İmkanlarını Seferber Etti
 
Olayın meydana geldiği bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşu olan Türk Kızılayı, yaklaşık 100 bin kişilik kumanya hazırladı ve dağıttı. Faaliyetlere Kızılay çalışanlarının yanı sıra Türkiye'nin dört bir tarafından gelen Kızılay gönüllüleri de destek verdi. Hayatını kaybeden madencilerin ailelerine ise psikososyal destek veren Türk Kızılayı, önümüzdeki günlerde de çalışmalarını sürdürecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ