Haber Arşivi

5 / 0
21/05/2014

İzmir Şubesi’nden Soma’ya Gönül Köprüsü

Soma’da yaşanan maden kazasının ardından Türk Kızılayı, tüm imkânları ile alandaydı. Türk Kızılayı İzmir Şubesi de Soma’da yaşanan acıyı paylaşmak ve yaraları sarmak adına sahada çalışmalar yürüttü.
 
İzmir Şubesinin gençlik kolları ve gönüllülerinden oluşan 16 kişilik ekip ve 5 profesyonel personel, alan çalışmalarına katıldı. 2000 adet kumanya ve gıda yardımlarının dağıtımında görev alan şube gönüllüleri, Türkiye’nin dört köşesinden bölgeye gelen Kızılay ekipleri ile koordineli olarak çalışmalarda bulundular. Şube temsilcileri, maden kazasından etkilenen aileler ile görüşerek onlara destek olmaya çalıştılar.
 
İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer ve Başkan Vekili Vedat Heyfegil’in önderliğinde gerçekleştirilen çalışmalar sonrası, Şube gönüllüleri Soma’ya gönderilmek üzere yardım toplama çalışmalarına devam ediyor. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ