Haber Arşivi

5 / 0
24/05/2014

Ege Denizi'nde Deprem

​Türk Kızılayı, Ege Denizi Gökçeada açıklarında 6.5 şiddetinde meydana gelen, herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı depreme ilişkin tüm tedbirlerini aldı. Afet Operasyon Merkezi, alarm durumuna geçti
 
Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi, 24 Mayıs 2014’te saat 12.26’da 6.5 şiddetindeki depremle sallandı. Deprem Bolu’dan Edirne’ye, İstanbul’dan İzmir’e, Çanakkale’den Eskişehir’e kadar geniş bir alanda hissedildi. Depremin ardından Türk Kızılayı acil duruma geçti. Herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin ardından Kızılay hazırlıklarını tamamladı.
 
Malzemeler hazırlandı
Afet Operasyon Merkezi (AFOM) ile ona bağlı merkezler Marmara Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü (MAFOM), Kuzey Marmara ve Ege Bölge Afet Yönetimi, alarm durumuna geçti. İçinde çadır, battaniye, mutfak setleri yer alan temel afet malzemeleri ile yüklü TIR’lar hazırlandı. Merkezler ve şubeler, bölgelerdeki ihtiyaç tespitleri için alanlardaki yerini aldı. Türk Kızılayı, gelişmeleri yakından takip ediyor. 
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ