Haber Arşivi

5 / 0
25/05/2014

Gökçeada’ya Yardım Malzemesi Ulaştı

Türk Kızılayı, Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından Gökçeada’ya uzman ekip ile içinde 240 adet mutfak seti, 500 adet battaniye, 32 adet çadırın bulunduğu 1 TIR ve 1 afet haberleşme aracı gönderdi.
 
Merkez üssü Çanakkale açıkları (Saroz Körfezi) olan 6.5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle alarm durumuna geçen Türk Kızılayı, yaklaşık 20 evin hasar gördüğü Gökçeada’da yardım çalışması başlattı. Bölgeye uzman personel, afet malzemesi, haberleşme ve ikram aracı gönderildi.
 
Uzmanlar yönlendirildi
Türk Kızılayı’nın Ankara Afet Operasyon Merkezi (AFOM), Ege, Marmara  ve Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezleri, depremin ardından “alarm” durumuna geçti. Alınan ilk bilgiler doğrultusunda, Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden 5 uzman afet personeli ile 1 öncü afet haberleşme aracı, 1 ikram aracı ve içinde 240 adet mutfak seti, 500 adet battaniye, 32 adet çadır bulunan 1 TIR dolusu temel afet malzemesi Gökçeada’ya ulaştırıldı.
 
15-20 ev hafif hasarlı
Gökçeada’ya ulaşan Türk Kızılayı ekipleri, Çanakkale ve Gökçeada Kızılay Şube Başkanlıkları ile birlikte ortaklaşa müdahale çalışmalarına başladı. Tepeköy Köyü’nde 15-20 evin hafif hasarlı olduğu bilgisini alan ekipler, 3 araç ve 9 personel ile birlikte bölgede yardım çalışmalarını başlattı. Ekipler, ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak gıda ve diğer yardım malzemesi dağıtım faaliyetlerini de gerçekleştirecek
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ