Haber Arşivi

5 / 0
30/05/2014

Yerel Televizyonlar Kızılay Gönüllüsü Oldu

Türk Kızılayı ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Yapılan işbirliğiyle yerel televizyonların temsilcileri Türk Kızılayı gönüllüsü oldu. Her on beş günde bir ise onlarca yerel televizyonda Kızılay’ın faaliyetleri “Yalnız Değilsiniz” isimli bir programla anlatılacak.
 
İki gün boyunca düzenlenen Yerel Televizyonlar Gönüllülük Programı’na katılım sağlayarak gönüllü iletişim danışmanı olan 100 yerel televizyon temsilcisine sertifikalarını ve kimlik kartlarını Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkanı Şeyda Açıkkol Altunok verdi. Törene Akar ve Altunok’un yanı sıra Türk Kızılayı Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Genel Müdür Yardımcıları Mintez Şimşek, Mustafa Kaplan, Koordinatörler Deniz Şölen, Şahin Ünver ve yerel televizyonların temsilcileri katıldı.
 
“Birlikte daha fazla yardım yapacağız”
 
Yerel basının kamuoyu oluşturmaktaki gücünü, demokrasinin yerleşmesindeki rolünü çok önemli bulduğunu vurgulayan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Türk Milletinin Merhamet elini Dünyaya ulaştıran Türk Kızılayı faaliyetleri bundan sonra sizlerin sayesinde daha etkin bir şekilde duyurulacak. Bu çalışmanın içinde olduğunuz için öncelikle tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Kızılay özünde bir gönüllü organizasyonudur. Yardımseverlerin bağışlarıyla ayakta kalıyor ve onların yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bir emaneti layıkıyla muhtaçlara götürmenin sorumluğunu taşıyor. Bunları ise 700’den fazla şubemiz aracılığıyla yapıyor. Eğer şubelerimizi sizlerin gönüllü destekleri ile büyütebilir ve güçlendirebilirsek daha fazla insana daha fazla yardım yapmanın kıvancını birlikte yaşayacağız. Onların halkla doğru iletişim kurmaları konusunda sizlerden alacağı doğru destek de çok büyük bir önem taşıyor.” şeklinde konuştu.
 
“Türk Kızılayı, dil, din, ırk, mezhep ayrımına asla gitmez”
 
Türk Kızılayı’nın, 189 üyesi bulunan Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu’nun yönetim kurulu üyesi olduğunu anımsatan Akar, “Türk Kızılayı, dil, din, ırk, mezhep ayrımına asla gitmez. Geleneklerimiz, en önemlisi insan olduğumuz, insani yardım kuruluşu olduğumuz için böyledir. Özellikle ülkemiz içerisinde mezhep ayrımına dayanan anlayışları asla ve asla reddediyoruz. Türk Kızılayı, milletin merhamet elidir, milletin karagün dostudur. Dünyanın değişik bölgelerindeki insani yardım operasyonlarında da söz sahibiyiz.” dedi.
 
“Kızılayımızı iyi tanımak ve tanıtmak mecburiyetindeyiz”
 
Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkanı Şeyda Açıkkol ise Türkiye’nin, deprem, sel ve benzeri tabii afetlerle mücadele edilmesinin öğrenilmesi gereken bir coğrafyada bulunduğunu belirterek, “Felaket kapımızı çalmadan önlem almak durumundayız. Bu nedenle Kızılayımızı iyi tanımak ve tanıtmak mecburiyetindeyiz. Son günlerde dışarıdan Türk milletine giydirilmeye çalışılan konfeksiyon kalıplarla milletin ortak değerlerinden uzaklaştığı, toplumda dayanışmanın bittiğine ilişkin iddialara en güzel cevap, Türk Kızılayı’nın milyonlarca aktif gönüllü çalışanları ve bağışçılarıdır.” ifadesini kullandı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ