Haber Arşivi

5 / 0
30/05/2014

Bolu Şubesi ve Batman Şubesi Sevgi Köprüsü Kurdu

Türk Kızılayı Bolu Şubesi ve Batman Şubesi’nin bir arada gerçekleştirdikleri ‘Sevgi Köprüsü’ projesinin ilk adımı Bolu’da atıldı.
 
Bolu Şubesi ve Batman Şubesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen ‘Sevgi Köprüsü’ projesine, Batman Şubesi’nin Kadın Kolları Üyelerinin Bolu’ya ziyareti ile başlandı. Doğu ile Batı arasında bir köprü kurmak ve iki ili ortak bir paydada buluşturmak adına başlatılan bu proje, İzzet Baysal Şükran Günleri ile aynı tarihlere denk getirilerek Bolu’nun her yönüyle misafirlere tanıtılması sağlandı. Bunun yanı sıra, Batman Kadın Kollarının da kendilerini ve faaliyetlerini tanıtmaları adına güzel bir fırsat oluşturuldu.
 
Gün içerisinde çeşitli faaliyetlerde yer alan Batman Şubesi, bir ihtiyaç sahibi için Bolu Şubesi tarafından temin edilen akülü sandalyeyi teslim etti. Daha sonra ise Semiha Şakir Spastik Çocuklar Vakfı’na ziyaret gerçekleştirerek oradaki engelli çocuklara hediyeler dağıttılar. Ziyaretin son gününde Türk Kızılayı Bolu Şubesi Toplantı Salonunda bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay’da beraber neler yapılabileceği, hangi projelerin gerçekleştirilebileceği konusunda görüşler bildirildi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ