Haber Arşivi

5 / 0
30/05/2014

Batman Şubesi’nden Tatbikat

Türk Kızılayı Batman Şubesi Gençlik Kolları, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürlüğü kampüsünde acil yardım tatbikatı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen tatbikata Akut ve İtfaiye de destek verdi.
 
Kızılay ekiplerinin acil barınma üniteleri kurduğu ve ilk yardım faaliyetlerinde bulunduğu tatbikatın önemini vurgulayan Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ, “Bu yapılan tatbikat çerçevesinde acil durumda neler yapılabilir, nasıl müdahale edilir, doğru müdahale yöntemleri nelerdir, eksik kalan yönleri nelerdir kendimizi görmüş ve muhasebesini yapmış olduk. Tatbikatta Kızılay olarak sanki gerçek bir acil durum varmış gibi hareket ettik. Umarım böyle acil durum plan eylemleri sadece tatbikatla sınırlı kalır ve gerçeğini yaşamayız” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Batman Şubesi Başkanı Tezdiğ, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürüne Türk Kızılayı’na vermiş olduğu katkılardan dolayı bir teşekkür plaketi verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ