Haber Arşivi

5 / 0
30/05/2014

Çaykara Şubesi’nden Suriyelilere Destek

Türk Kızılayı Çaykara Şubesi tarafından Suriyeli ihtiyaç sahiplerine iletilmek amacıyla bir tır dolusu insani yardım malzemesi Hatay’a gönderildi.
 
İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlarda özenli davranılması gerektiğinin altını çizen Çaykara Şubesi Başkanı Mustafa Uysal, “Türkiye, komşusunun acısına kayıtsız kalmıyor. Suriye’deki iç karışıklıkların mağduru binlerce çocuğa elini uzatıyor. Kan bağışı olsun, sosyal hizmetler noktasında olsun, maddi durumu iyi olmayan ailelere maddi ve manevi yardım gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Hayatın her alanında Türk Kızılayı vardır. Hatay’da bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gerçekleştirdiğimiz kampanya sonucunda toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesini Hatay’daki Suriyelilere gönderdik. Bu özverili çalışmaya, ihtiyaç sahiplerinin yarasına merhem olma noktasında bağışlarını esirgemeyen Çaykara İlçe Müftülüğü, Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay’a her zaman destek olan Çaykara esnafına, vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ