Haber Arşivi

5 / 0
03/06/2014

Ödemiş Şubesi’ne Öğrencilerden Bağış

İzmir’deki İnönü İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri Berrin Varman rehberliğinde Soma’daki Maden faciasında babalarını kaybeden çocukların acısını paylaşmak için okul harçlıklarını biriktirerek aldıkları oyuncakları Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi’ne bağışladı.
 
Almış oldukları yeni oyuncakları Ödemiş Şubesi’ne teslim eden öğretmen Varman, “Orada babasız kalan çocukların yüzlerini biraz da olsa güldürebilmek için oyuncak göndermeyi düşündük. Soma’ya her türlü yardımın gönderildiğini, çocukların yapabileceği en güzel yardımın oyuncak olabileceğine karar verdik.” dedi. Öğrenciler ise facianın olduğu günden beri çok üzgün olduklarını, Soma’daki kardeşlerinin acılarını yüreklerinde hissettiklerini söylediler.
 
Ödemiş Şubesi Başkanı Rıfat Boyacıoğlu ise, “Çocuklarımızı göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı kutluyorum. Soma’daki kardeşlerini yalnız bırakmamak adına aralarında topladıkları harçlıklarla aldıkları bu oyuncakları Kızılay olarak yerine ulaştıracağız. Bu güzel davranışınız herkese örnek olsun.” şeklinde konuştu.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ