Haber Arşivi

5 / 0
04/06/2014

Siirt Şubesi 1500 Öğrenciyi Giydirdi

Türk Kızılayı Siirt Şubesi, Siirt’teki 14 Eylül Orta Okulu öğrencilerine giyim yardımı yapıldı.  Giyim malzemelerini, Siirt Valisi Yardımcısı Mustafa Pala, Milli Eğitim Müdürü Giyasettin Taş ve Türk Kızılayı Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık dağıttı.
 
Toplamda 1500 öğrenciye giyim yardımında bulunduklarını belirten Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık, “Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi bir inanç ve ahlak kuralı olarak kişilerin gönlüne yerleştirmeye, yardımseverliğin gelecek kuşakların da önemli bir insan özelliği haline gelebilmesi için çalışıyor. Bu yardımlar gelecekteki yarınlarımız olan çocuklarımıza örnek teşkil etmesi için büyük bir önem arz etmektedir. Yarınların geleceği olan çocuklarımızın bu yolda devam etmeleri ve sosyal sorumluluk bilinci içerisinde hareket etmeleri bizler için en büyük başarı sayılacaktır.” şeklinde konuştu.
 
Siirt Valiliği olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyleyen Vali Yardımcısı Mustafa Pala ise ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılan yardımlardan dolayı Türk Kızılayı Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık’a teşekkürlerini ifade etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ