Haber Arşivi

5 / 4
07/06/2014

Kızılay Yalnız Bırakmadı

Türkiye genelinde etkili olan yağışlar sonrası meydana gelen su baskınları Denizli’de yaşayan Hatice Bodur’un evini de teslim aldı. Eşyaları kullanılmaz hale gelen Bodur, torununun kalp ameliyatı için biriktirdiği parayı da sel sularına kaptırdı. Hayırsever bir vatandaş ameliyat giderlerini karşılama sözü verdi. Türk Kızılayı ise aileye gıda ve eşya yardımında bulundu.
 
Denizli’nin Honaz ilçesinde etkili olan yağışlardan 55 yaşındaki Hatice Bodur’un evi de etkilendi. Evi sular altında kalan Bodur, komşularının yardımıyla sel sularından kurtuldu. Sel sularına teslim olan evden torunlarıyla birlikte kurtulan Hatice Bodur, sadece eşyalarını değil, kalbi delik olan 10 yaşındaki torununun ameliyatı için biriktirdiği 3 bin lirayı da sel sularında kaybetti.
 
Yaklaşık 4 yılda biriktirdiği ameliyat parasının kaybolmasına üzülen Hatice Bodur’un yardımına adını açıklamayan bir hayırsever yetişti ve ameliyat parasını karşılama sözü verdi. Türk Kızılayı ise eşyaları kullanılamaz hale gelen Hatice Bodur’a eşya ve gıda yardımında bulundu. Denizli Şubesi aracılığıyla Hatice Bodur’a yardımda bulunan Türk Kızılayı, desteğini bundan sonra da sürdürecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ