Haber Arşivi

5 / 5
10/06/2014

Gençler Kızılay Kamplarında Bir Araya Geliyor

Türk Kızılayı Gençlik ve Sağlık Kampları, bu yıl da yüzlerce öğrenciye tatil fırsatı sunuyor. Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında buluşuyor. Türk Kızılayı kendi olanakları ile tatil yapamayan çalışkan öğrencilere gençlik kamplarında yaratıcı, eğitici ve dinlendirici etkinliklerle, öğrencilere alternatif eğlenceli bir tatil imkânı sunuyor.
 
Türk Kızılayı’nın gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni öğrencilere Haziran-Eylül aylarında hizmet veriyor. Türk Kızılayı Gençlik Kampları 2014 yılı yaz döneminde 10’ar günlük devreler olmak üzere, Çamkoru/Ankara ve Heybeliada/İstanbul Gençlik Kampları yüzlerce başarılı genci ağırlayacak. Gençlik kaplarına katılmak isteyen öğrenciler başvurularını Türk Kızılayı Şubelerine yapacak.
 
Ülkemizin gençlerini kamplarımızda misafir ederek, onların gelişimine katkı sağlayan Türk Kızılayı, dünya gençliğini de kucaklayacak. Her yıl düzenlenen uluslararası devre, bu yılda Heybeliada Gençlik Kampında gerçekleştirilecek.
 
Eğlence, Spor, Eğitim ve Tatil
 
Türk Kızılayı kampları öğrencilere tatil yapmanın yanı sıra; spor, sanat ve eğitim alanlarında da kendi becerilerini ortaya çıkarma imkânı da sunuyor. Gençlik kamplarına katılan öğrenciler lider öğretmenler eşliğinde, müzik, halkoyunları, resim, el sanatları, sportif faaliyetler, ilkyardım dallarında branşlara ayrılarak, etkinlikler hazırlıyor.
 
Kızılay gençlik kamplarında tatillerini dolu dolu geçiren öğrencilere, Türk Kızılayı eğitimcileri tarafından ilkyardım eğitimleri, HIV-AIDS ve Kızılay’ın faaliyetleri konusunda bilgilendirici eğitimler veriliyor. Ayrıca kamplarda öğrenciler arasında gönüllülük branşları kurularak, gönüllülüğün önemi konusunda bilgilendirici seminerler düzenleniyor.
 
Her Devre Sonunda Ateş Gecesi
 
Türk Kızılayı’nın çalışmaları içerisinde gençlere yönelik gerçekleştirilen etkinlikler her zaman özel bir yer kaplar. Bu kapsamda ise gençlik kamplarında her devrenin son akşamında öğrenciler için “Ateş Gecesi” düzenleniyor. Kamp devrelerinin son günlerinde kamp ateşi yakarak etrafında çember oluşturan öğrenciler, daha sonra hazırladıkları çeşitli oyun, koro, halkoyunları ve skeçler ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatıyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
  • Resim : 9
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ