Haber Arşivi

5 / 0
10/06/2014

146. Yıl Kutlamaları Kocaeli’den Başladı

Türk Kızılayı 146. Yıl kutlamalarına Kocaeli’den start verdi. Kocaeli Şube Başkanlığı’nın ev sahipliğindeki toplantıda Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli genelindeki şubeler ile buluştu.  
 
“Kırmızı Hilal 146 Yıldır Dalgalanıyor”
 
Kocaeli Şube Başkanlığı’nın Türk Kızılayı 146. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği toplantıya ilgi büyüktü. Toplantıya Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Kamil Kolabaş ile Tuncay Kopuz, Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Karahan, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun yanı sıra Kocaeli Vali Yardımcısı Aziz İnci, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il genelindeki şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıya ev sahipliği yapan Kocaeli Şube Başkanı T. Muzaffer Şişmanoğlu “1920 yılında kurulan Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi olarak yönetim kurulumuz, şube personelimiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile 94 yıldır halkımızın hizmetindeyiz. Bize iyilik yolculuğumuzda destek veren tüm gönüllülerimize ve bağışçılarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kocaeli’ye Kızılay Kampüsü

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da “İyilik yolculuğuna tam 146 yıl önce, 11 Haziran 1868’de bir grup idealist Osmanlı hekimi başladı. O günden bugüne 146 yıldır her Kızılaycı,  dünyanın her yerinde insan acısını dindirebilmek ve üzerinde kırmızı hilal olan bayrağımızı dalgalandırmak için canla başla çalıştı. Bugün ülke genelinde hiçbir karşılık beklemeden, maddi manevi gücünü Kızılay için seferber eden, bölgesinde Kızılayımızın çalışmalarına güç katan sizlerle birlikte ülke genelindeki 705 şubemize, yönetim kurullarına, kadın kollarına, gençlik kollarına ve gönüllülerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Kocaeli Şube’nin de çalışmalarıyla göz doldurduğunun altını çizerek Kızılay’ın Kocaeli’de bir ilk’e imza atacağını müjdeledi. Genel Başkan Akar şunları söyledi: “İlk defa bir Kızılay üssü kurmayı planlıyoruz. İçeriye girdiğiniz zaman Kızılay’ı soluyacağınız bir kampüs için çalışmalarımız devam ediyor. Kızılay’ın misyonu ile ilgili bütün tesisleri bir araya getireceğimiz bir kampüs düşünün. İçinde afet müdahale depomuz olacak. Afet müdahale merkezi, kriz merkezi, kan merkezi ve şube merkezimiz olacak. Arsa sorununu hallettiğimizde bir yıl içerisinde inşaatını tamamlayacağız.” Toplantının ikinci oturumunda şubeler, Genel Başkan Akar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bölgelerindeki çalışmaları ve projelerini masaya yatırdı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ