Haber Arşivi

5 / 0
11/06/2014

Cumhurbaşkanı Gül’den Kuruluş Yıldönümü Kutlaması

Kuruluş yıldönümünü Türkiye’nin dört bir tarafında çeşitli etkinliklerle kutlayan Türk Kızılayı’na devletin zirvesinden de tebrik mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a gönderdiği mektup ile Kızılay’ın kuruluşunun 146. yıldönümünü kutladı.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kutlama Mesajı;
 
“Türk Kızılayı, kurulduğu günden bu yana insanlığın hizmetinde olan gönüllü yardım kuruluşumuzdur.
 
Vatandaşlarımıza kan tedariki başta olmak üzere önemli katkılar sağlayan; afetlerde insanımızın acısını ve sıkıntısını gidermek için çalışan; dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılayı, insani yardım operasyonlarıyla da memnuniyet verici faaliyetler yürütmektedir.
 
Kızılay’ın kendini geliştirme, insanlara en iyi ve kaliteli hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını devam ettireceğine inanıyorum. Vatandaşlarımızın, gerek kan bağışı ve diğer yardımlarıyla, Türk Kızılayı’na desteklemeye devam edeceklerinden şüphe duymuyorum.
 
Türk Kızılayı’nın kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, size, Kızılay'ın tüm çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ