Haber Arşivi

5 / 0
12/06/2014

Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Yardım Seferberliği Başladı

Ülke içi çatışmaların her geçen gün şiddetini artırdığı ve daha fazla insanın göç etmek zorunda kaldığı Orta Afrika Cumhuriyeti’ne insani yardım ulaştırmak için harekete geçen Türk Kızılayı, bölgeye ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.
 
Türk Kızılayı'nın da aralarında bulunduğu İnsani Yardım Platformu üyesi yardım kuruluşlarınca temin edilen yaklaşık 55 tonluk insani yardım malzemesi Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bölgeye gönderildi.
 
Sadece Orta Afrika Cumhuriyeti’ne değil, komşu ülkelere göç etmek zorunda kalan insanlara yardım konusunda da girişimlerde bulunan Türk Kızılayı ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları, 55 tonluk insani yardım malzemesini kargo uçağıyla Çad’a sevk etti. Yardım malzemeleri, Çad’da yaşam mücadelesi veren Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşlarının ihtiyaçları için kullanılacak.
 
Yardımların bir sonraki adresi ise Kamerun olacak. Türk Kızılayı uzman ekibi bölgedeki yardım çalışmalarını organize edecek.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ