Haber Arşivi

5 / 0
17/06/2014

Japonya’nın Suriyelilere Desteği Artacak

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye’ye sığınan, ihtiyaçları AFAD ve Türk Kızılayı tarafından karşılanan Suriyelilere yardım konusunda, Japonya desteğini artırma sözü verdi.
 
Japonya Ülke Yardım Planlama Bölümü Direktörü Tomofumi Nishinaga ve beraberindeki heyet Nizip 1 ve Nizip 2 Konaklama Tesislerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Daha önce Dünya Gıda Programı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği aracılığıyla Türk Kızılayı Suriye İnsani Yardım Operasyonu’na destekte bulunduklarını belirten Tomofumi Nishinaga, desteğin artırılması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
 
Türk Kızılayı’nın başarılı bir insani yardım operasyonu yürüttüğüne dikkat çeken Nishinaga, Kızılay Gıda Kart uygulaması hakkında da bilgi aldı, kartlarla alışveriş yapılan marketleri inceledi. Japon heyet, konaklama tesisindeki sosyal donatıları da ziyaret etti, Suriyelilerle görüştü.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ