Haber Arşivi

5 / 0
18/06/2014

Irak’taki İhtiyaç Sahiplerine Yardım Gecikmedi

Irak’ın kuzeyindeki Musul kentinde başlayan iç kargaşa sonucunda birçok sivil mağdur duruma düştü. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden Türk Kızılayı, ihtiyaç sahiplerine 9 TIR’lık yardım malzemesi ulaştırdı.
 
Musul’da yaşanan karışıklıklardan dolayı mağdur duruma düşen ihtiyaç sahiplerinin acılarını bir nebze dindirmek amacıyla, Türk Kızılayı tarafından 2000 adet gıda kolisi, 10.000 adet battaniye, 2000 adet mutfak seti ve 2000 adet yatak 9 TIR’dan oluşan konvoyla Habur Sınır Kapısı’ndan Musul’a sevk edildi. Bölgeye ulaşan yardım malzemeleri, Şırnak İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü ve Erbil Konsolosluğu yetkilileri ile birlikte ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Yeni Yardımlar Yolda
 
Gaziantep’ten yüklenen 1 TIR genel maksat çadır, 1 TIR içme suyu ve 1 TIR bisküvi ise Tel-Afer bölgesine gönderilmek üzere Habur Sınır Kapısı’nda bekletiliyor.
 
Türk Kızılayı ilk etapta, Tel-Afer’in Sinjar bölgesinde, 1000 metrekare alanda çadırkent oluşturacak. Okul, cami, inşaat ve sokakta yaşamak zorunda kalan Türkmenler bu kampa sevk edilecek ve gıdadan barınmaya her türlü ihtiyaçları karşılanacak. Gelişmelere bağlı olarak çadırkentin kapasitesi artırılabilecek.
 
Türk Kızılayı bölgedeki gelişmeleri yakından takip ederek hazırlıklarını sürdürmektedir.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ