Haber Arşivi

5 / 0
20/06/2014

Siirt Şubesi’nden Öğrencileri Sevindiren Proje

Türk Kızılayı Siirt Şubesi, Siirt’in Kurtalan ilçesinde bulunan 20 köy okulunda eğitim gören 400 öğrenciye “Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar Projesi” kapsamında eğitim malzemesi yardımında bulundu.
 
Kurtalan Kaymakamlığı ve Türk Kızılayı İzmir Şubesi’nin de destek verdiği proje kapsamındaki çalışmalara, Ankara, Edirne, İstanbul, Şanlıurfa, İzmir ve Siirt’ten gönüllüler de katıldı. Proje kapsamında köy okullarındaki öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenle bir eğitim gerçekleştirmeleri için gereken tüm malzemeler hayırseverlerin desteğiyle temin edildi. Bu malzemeler köy okullarındaki öğrencilere gönüllüler eşliğinde dağıtıldı.
 
Tedarik edilen malzemeleri köy okullarına dağıttıklarını belirten Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık, “Oyuncak, giyim, kırtasiye, ecza dolabı gibi malzemeleri hayırseverlerimizin katkılarıyla aldık. Gönüllülerimizin de katılımıyla çocuklara yönelik eğlence ortamı oluşturduk. Oyun ve etkinlikler ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinlik çocukların büyük ilgisi ile karşılandı. Daha çok ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşmak için hayırsever vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ