Haber Arşivi

5 / 5
23/06/2014

Türk Kızılayı Bodrum Şubesi Açıldı

Ülke genelinde 700’ü aşkın şubesi bulunan Türk Kızılayı'nın Bodrum Şubesi, düzenlenen bir törenle hizmete girdi. Şube binasındaki açılış töreninin ev sahipliğini Türk Kızılayı Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kopuz yaptı.
 
Açılış törenine Adıgüzel ve Kopuz’un yanı sıra, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve vatandaşlar katıldı.
 
Adıgüzel, “İhtiyaç sahiplerinin yanındayız”
 
Irak’taki çatışmalardan etkilenen ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattıklarını belirten Genel Başkan Vekili Adıgüzel, “Irak’ta yerlerinden edilenler, katledilenler var. Türkmenlerin Musul’da acil yardıma ihtiyacı var. Türk Kızılayı sivil toplum örgütleriyle birlikte büyük bir kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında yardımlarımızı sürdürüyoruz. Musul’un Telafer ilçesinden Sincar ilçesine göç etmek zorunda bırakılan aç, susuz, Türkmenlere 10 bin ailelik yardım ulaştırdık. Orada ihtiyacı olan kim varsa yanında olacağız.” şeklinde konuştu.
 
Başlangıçta mütevazi bir şekilde kurulan Türk Kızılayı’nın bugün 700’ün üzerinde şubesiyle Türkiye’nin yardım eli haline geldiğini ifade eden Adıgüzel, “Kızılay 10 bine yakın yöneticisi, şubelere kayıtlı 100 bin üyesi ve 1 milyonu aşkın gönüllüsüyle bir buçuk asırdır Türk milletinin merhamet eli olarak dünyanın her yerine ulaşıyor. Kızılay, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi insanların yardımına koşmaktadır.” dedi.
 
Vali Güvençer, “Son derece başarılı bir kurum”
 
Uzun cümlelerle Türk Kızılayı’nı anlatmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise “Bu tür açılışlar anlamlı oluyor. Özellikle son yıllarda nerede bir sıkıntı dert varsa Türk Milleti ve Türk Devleti adına bayrağımızı kendi Kızılay flamasıyla birlikte dalgalandıran, son derece başarılı bir kurumdan söz ediyoruz.” ifadesinde bulundu.
 
Türk Kızılayı’na devlet olarak destek verdiklerini söyleyen Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, “Vatandaşlarımız çok büyük bir teveccüh gösteriyorlar. Gerek yardımlarıyla, gerekse kan bağışlarıyla. Kızılayımız bizim göz bebeğimiz durumunda. İnşallah bu açılan olan merkez Bodrum’un ihtiyaçlarını karşılayacaktır” dedi.
 
“Hep beraber katkı sağladık”
 
Hizmet binasının yapımında emeği geçen Konacık Belediyesi eski Başkanı Mehmet Tosun’a katkılarından dolayı teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, “Biz bu emekle yapılmış binayı hazır bulduk. Bizde hep beraber bir katkı sağladık. Burada amacımız artık bir şeyler olduktan sonra değil olmadan önce tedbirler almak. Burada en büyük amacımız bu. Afetten önce veya depremden önce bu merkezde oturup konuşup, yapılması gereken bütün hazırlıkları artık bu merkez yapacak. Bu bina bizim Kızılay'a vermiş olduğumuz desteğin bir göstergesidir.” ifadesini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kopuz, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un katılımıyla şubenin açılışı yapıldı. Öte yandan törende Türk Kızılayı’na birden fazla kez kan bağışında bulunan vatandaşlara da plaket ve madalya verildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ