Haber Arşivi

5 / 0
25/06/2014

Denizli Şubesi’nden Anlamlı Etkinlik

Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 146. yıldönümü ve 14 Haziran Gönüllü Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla Türk Kızılay Derneği Denizli Şubesi ile Kan Bağışı Merkezi birlikte bir tören düzenledi.
 
Törene Vali Abdülkadir Demir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Rektör Hüseyin Bağcı, kurum ve kuruluş temsilcileri, ilçe belediye başkanları, kan bağışına destek olan firma temsilcileri ile düzenli kan bağışında bulunan donörler, Şube Başkanı Habib Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, şube çalışanları ve kan merkezi çalışanları katıldı.
 
Vali Abdülkadir Demir, törende yaptığı konuşmada düzenli kan bağışında bulunarak birçok insanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olan kan bağışçılarına teşekkür etti. Vali Demir, “Denizli’de hemen her gün bir yerde hayırla ilgili bir etkinlik düzenleniyor. Burada gördüğümüz bu tablo da Denizli’nin hayırsever yanını gösteren en güzel örnektir. Bu tablo çok anlamlıdır. Çünkü kan bir insanın en değerli varlığıdır. Bu en değerli varlığından fedakarlık yapan kişiler sizler, hem de hiç ihtiyaç olmadığı bir dönemde bağışta bulunarak, ihtiyaç duyulduğu anda imdada yetişiyorsunuz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ