Haber Arşivi

5 / 1
25/06/2014

Bandırma Şubesi’nden Sünnet Şöleni

Türk Kızılayı Bandırma Şubesi, her yıl düzenlediği 13. Geleneksel Sünnet Şöleni’nde 65 ihtiyaç sahibi çocuğun sünnetini yaptırdı.

İhtiyaç sahibi çocukların sünnet kıyafetlerinden, ayakkabılarına kadar her türlü gereksinimlerini temin eden Bandırma Şubesi, çocukları süslenen arabalarla konvoy halinde kent içerisinde gezdirdi. Daha sonra çocuklar, okunan Mevlidi-Şerif’in ardından uzman doktorlar tarafından sünnet edildi. Sünnete Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Dr. Naim Memmi ve Bandırma Devlet Hastanesi Sağlık ekipleri destek verdi. Ayrıca şölene gelen misafirlere etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı. Sünnet çocuklarına ise birerde kol saati hediye edildi.
 
“Geleneğimiz devam edecek”
 
Bugüne kadar 1300 çocuğu sünnet ettirdiklerini vurgulayan Türk Kızılayı Bandırma Şubesi Başkanı Mehmet Özümüt, “Bu sosyal bir faaliyettir. Kızılay sadece felaketlerde değil bu tür etkinliklerde de vatandaşın yanındadır. Halkımız Kızılay’ı hiç yalnız bırakmıyor. Onların katkıları ile bu gibi faaliyetlerimizi çoğaltarak sürdürüyoruz. Biz bir elden alıyor, bir elden veriyoruz. Amacımız Kızılay olarak ağlayanı güldürmek. Bu geleneğimizde devam edecektir.” şeklinde konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ