Haber Arşivi

5 / 0
26/06/2014

Keçiören Şubesi Toplum Liderlerini Bilinçlendirdi

Türk Kızılayı Keçiören Şubesi, olası afet zararlarını azaltmak için toplum liderleri aracılığıyla toplumda afetlere karşı hazırlıklı olmak ve zarar azaltma kültürünü oluşturmak amacıyla Türk Kızılayı’nın ülke genelinde yürüttüğü Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma projesi kapsamında büyük katılımlı bir eğitim düzenledi.
 
Eğitim çalışmasının aynı zamanda bir farkındalık oluşturacağını söyleyen Türk Kızılayı Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer, “İşte bugün ilçemizde başlattığımız bu eğitimle olası afet zararlarını azaltmak için toplum liderleri olan sizler aracılığıyla toplumda afetlere karşı hazırlıklı olmak ve zararı azaltma kültürünü oluşturmayı hedefledik.” ifadesinde bulundu.
 
Katılımcılar Sertifikalarını Aldı
 
Şube Başkanı Mermer’in konuşmasının ardından ise Türk Kızılayı Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Eğitimcisi Mustafa Atalık tarafından Projenin Amacı, Projenin Hedefleri ile Güvenli Yaşam, Afet ile ilgili terimler, Afet Yönetimi, Afetlerde Rol ve Sorumluluklar, Psikolojik İlk Yardım ve Afetlerden Korunma Bilinci konularını anlattı.
 
Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma merkezinde gerçekleştirilen eğitim seminerine katılan Kızılay kulübü üyesi 64 öğretmen eğitim sonunda sertifikalarını aldı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ