Haber Arşivi

5 / 0
26/06/2014

Kızılay Kısa Film Festivali'ne İlk Adım Atıldı

Türk Kızılayı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu arasında “Toplumda Bağış Bilincini Arttırma” temalı bir işbirliği imza atıldı. İşbirliği kapsamında Kızılay Kısa Film Festivali düzenlenecek.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan’ın imzaladığı işbirliği çalışması sonucu üniversitelerin iletişim fakülteleri arasında bir kısa film yarışması düzenlenecek.
 
Bağış Yapmanın Önemine Değinilecek
 
Yapılacak olan Kızılay Kısa Film Festivali ile toplumu bağış yapmanın önemi konusunda bilinçlendirmek ve bağış yapma konusunda sosyal sorumluluk bilincinin aşılanması amaçlanıyor. Kızılay Haftası’nda düzenlenecek olan festivalde birinci seçilen kısa film daha sonra kamu spotu olarak da kullanılacak.
 
Bu işbirliğinin vatandaşlara bağış yapma konusunda bilgilendirici ve özendirici bir çalışma olacağını belirten Genel Müdür Dr. Güllüoğlu, projenin gönüllülük konusunda da insanları harekete geçireceğini söyledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ