“Yalnız Değilsiniz” Meteor Fm’de

27/06/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı tarafından hazırlanan ve 15 günlük periyotlarla 100’e yakın yerel ve bölgesel televizyonda yayınlanan “Yalnız Değilsiniz” programı artık Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarından olan Meteor FM’den de yayınlanacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, afet uyarı ağına Türk Kızılayı’nı da dahil edecek.
 
Türkiye’nin en büyük yardım örgütü olan Türk Kızılayı’na bir destek de Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Genel Müdür Dr. Mehmet Gülllüoğlu, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş’i ziyaret etti. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı’nın yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğü yardım çalışmalarını anlattı. Akar, Telefarde onbinlerce Türkmen’in evlerini terk etmek zorunda kaldığını belirterek, Türk Kızılayı olarak Türkmenlerin sığındığı Sincar bölgesine yardım ulaştırdıklarını anlattı. Akar, Türk Kızılayı’nın Erzincan’da yeni açtığı madensuyu fabrikasında şişelenen maden suyunu da Genel Müdür İsmail Güneş’e ikram etti.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile yapılacak muhtemel işbirliklerinin Kızılay’a güç vereceğini belirten Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı’nın 15 günde bir 100’e yakın yerel ve bölgesel televizyonda yayınlanan “Yalnız Değilsiniz” programını da anlatarak, programın Meteor FM’den de yayınlanmasını arzu ettiklerini söyledi. Akar ayrıca, afetlere önceden hazırlanmanın önemine işaret ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün erken uyarı sistemlerine Kızılay’ın da dahil edilmesinin önemine değindi.
 
Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ise Kızılay’ın çalışmalarının kendilerini gururlandırdığını söyledi. Genel Müdür Güneş, Yalnız Değilsiniz programının Meteor FM’den yayınlanmasından memnuniyet duyacaklarını belirtirtti. Meteorolojik uyarı dikkate alarak yapılacak çalışmaların hayat kurtaracağına değinen Güneş, bu verilerin Kızılay ile paylaşılması için anında talimat verdi.