Bosna Hersek’te Yüzler Gülüyor

27/06/2014 Paylaş:   

Selden etkilenen bölgelere yardımlarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Bosnalı çocukları da unutmadı. Ailelere gıda ve hijyen malzemesi ulaştıran Kızılay ekibi, çocuklara da forma dağıttı. Afetin izini silmekte zorluk çeken çocukların yüzleri Kızılay sayesinde güldü.
 
Türkiye’den gönderilen yardım malzemelerinin, selzedelerin tamamına ulaşması için titiz bir çalışma yürüten Türk Kızılayı, bu defa çocuklar için bir dağıtım programı organize etti. Selden etkilenen çocukların ve gençlerin acılarına ortak olmak için destek veren BJK’nin (Beşiktaş Jimnastik Kulübü) formaları, Bosnalı çocuklara hediye edildi.
 
Türk Kızılayı personeli tarafından dağıtımı gerçekleştirilen formaları alan çocuklar mutluluklarını arkadaşlarıyla paylaştı. BJK formalarıyla poz veren Bosnalı çocuklar Türk Kızılayı Ekip Başkanı Sinan Derindere’yi de maçlarına davet etti.
 
“Çocukların Mutluluğu Her Şeye Değer”
 
Afetin ilk gününden itibaren sel bölgelerine yardım ulaştırmak için çalıştıklarını, tüm ihtiyaç sahiplerini hedef alan dağıtım organizasyonları gerçekleştirdiklerini belirten Sinan Derindere, çocukları da unutmadıklarını dile getirdi. Çocukların afetten en çok etkilenen gurup olduğunu, o nedenle okulların ve gençlik merkezlerinin tadilatının ülke yöneticileri tarafından birinci sırada değerlendirildiğini belirten Derindere, “Biz de elimizden geldiğince bu çabaya destek oluyoruz. Bosnalı çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürmeye çalışıyoruz. Beşiktaş tarafından gönderilen formalar bu nedenle anlamlı birer hediyeye dönüştü. Daha önce ismini duydukları Beşiktaş, şimdi onların da futbol takımı oldu” dedi.
 
Yardım Kampanyası Başlatıldı
 
Ülkeye ulaşan yardımların dağıtımını organize eden Türk Kızılayı, diğer taraftan yeni yardım konvoylarının Bosna’ya gönderilmesi konusunda çalışmalarını sürdürüyor. “Bosna'nın Umutlarını Sel Aldı” sloganıyla bir kampanya da başlatan Türk Kızılayı, Türkiye’den Bosna’ya yardım köprüsü kuruyor.