Kopuz Ailesinden “Mobil Mutfak” Bağışı

01/07/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın beslenme hizmetinin en önemli araçlarından olan “Mobil Mutfak” kadrosuna bir yenisi daha eklendi. Şefika Kopuz ve merhum Hüseyin Kopuz adına bağışlanan Mobil Mutfak, modern ekipmanları ve kapasitesiyle dikkat çekiyor.
 
Operasyonel gücüyle afete en kısa sürede müdahale eden ve binlerce afetzedeye üç öğün yemek çıkarma kapasitesi bulunan Türk Kızılayı’na bir önemli bağış da Kopuz ailesinden geldi. Şefika Kopuz ve merhum Hüseyin Kopuz adına çocukları Ramazan, Ömer ve Sevinç Kopuz tarafından donanımı yaptırılan ve Kızılay’a bağışlanan Mobil Mutfak, Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi bünyesinde hizmet vermeye başladı.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, bu önemli bağış nedeniyle Ramazan Kopuz’a Kızılay madalyası ve teşekkür belgesi takdim etti.
 
Günde 10 bin 500 kişiye yemek servisi
 
Mobil Mutfak aracı, afet haberinin hemen ardından hızla bölgeye ulaşıp, iki saat gibi kısa sürede yemek dağıtımına başlayabiliyor. Tek seferde 3 bin 500 kişiye iki çeşit sıcak yemek çıkarabilen Mobil Mutfak, üç öğünde toplam 10 bin 500 kişiye yemek dağıtımı gerçekleştirebiliyor.
 
Yemek hazırlama ve pişirme ünitelerinin yanı sıra soğutma ve servis bölümleri de bulunan Mobil Mutfak, modern bir mutfaktaki tüm ekipmanları bünyesinde barındırıyor.