Memursen’den Telafer İçin İlk Bağış 100.000 Lira

02/07/2014 Paylaş:   

Irak’ta yaşanan çatışmalar sonrası evlerini terk etmek zorunda kalan yüzbinlerce insana yardım elini uzatan ve “Telafer’e El Uzat” sloganıyla bir kampanya başlatan Türk Kızılayı’na destek her geçen gün büyüyor. Kampanyanın ortaklarından olan Memur-Sen 100.000 Liralık yardımla ilk adımı attı.
 
Evlerini terk etmek zorunda kalan, zor şartlarda yaşayan Türkmenlerin çağrısına Türk Kızılayı ile birlikte sessiz kalmayan Memur-Sen, 100.000 Liralık ilk nakdi yardımını yaptı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, insani yardım operasyonunda kullanılacak olan yardım çekini Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun elinden aldı.
 
Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu katıldı.
 
“Tüm Teşkilatımdan Yardım Talep Ediyorum”
 
Memur-Sen Konfederasyonu olarak yurt içinde ve yurt dışında insani yardım çalışmaları yürüten kuruluşlara destek verdiklerini, “Telafer’e El Uzat” kampanyası çerçevesinde ise Türk Kızılayı ile ortak hareket ettiklerini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğan, “Tüm teşkilatımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum” dedi.
 
Daha Fazla Yardım İçin Çağrı
 
Kuzey Irak'ta meydana gelen çatışmalardan sonra, göçmen durumuna düşen, yerinden edilen insanlar için kampanya başlatıldığını, işçi ve memur sendikası konfederasyonlarının kampanya destek verdiğini kaydeden Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, aynı hassasiyeti vatandaşlardan da beklediğini vurguladı.
 
“Yazın bu sıcak günlerinde çölün ortasında, gündüzün sıcağı, gecenin soğuğunda her türlü ihtiyaç malzemelerine uzak şekilde yaşama savaşı veren kardeşlerimiz için yardım bekliyoruz” diyen Akar, Irak’taki ihtiyaç sahiplerine elini uzatan tüm kurum ve kuruluşlara, hayırseverlere teşekkür etti.