Perakendeciler Federasyonu İle İşbirliği Artırılacak

09/07/2014 Paylaş:   

İnsani yardım operasyonlarında Türk Kızılayı’nın en büyük destekçilerinden biri olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu ile işbirliğinin artırılması kararı alındı. Kan bağışı başta olmak üzere, Kızılay kart, gönüllülük ve benzeri konularda ortak çalışmalar yürütülecek.
 
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ı makamında ziyaret etti. Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaplan’ın da katıldığı toplantıda TPF ile Kızılay’ın hangi alanlarda işbirliği yapabileceği değerlendirildi.
 
TPF ile uzun süredir insani yardım alanında işbirliği içinde olduklarını, yüzbinlerce insana birlikte yardım eli uzattıklarını belirten Genel Başkan Akar, “Federasyon ile bundan sonra, başka alanlarda da işbirliği yapmayı istiyoruz. Kan bağışı bunlardan biri. Türkiye geneline yayılmış olan üye marketlerinizde kan bağışı kampanyaları düzenleyebiliriz. Federasyonunuza bağlı derneklerde ya da işletmelerde Kızılay gönüllüleri kazanabiliriz. Ayrıca Kızılay Gıda Kart projesinin geliştirilmesi konusunda ortak çalışabiliriz. İşbirliğimiz hepimiz için hayırlı olacak” diye konuştu.
 
“Kızılayımızı Desteklemeye Gönüllüyüz”
 
Kızılay ile geçmiş dönemlerde yapılan işbirliklerini hatırlatan TPF Başkanı Mustafa Altunbilek ise, “Federasyonumuz bünyesinde 4 bini aşkın satış noktası var. Büyük bir yapılanmaya sahibiz. Kızılayımızla daha fazla işbirliği yapmak istiyoruz. Biz her alanda Türk Kızılayı’nı desteklemeye gönüllüyüz” dedi.
 
Kızılay’ın, işbirliği konusunda çizeceği yol haritasında ilerlemekten mutluluk duyacaklarını da belirten Altunbilekler, Kızılay’ın kampanyalarını, çalışmalarını yüzlerce tedarikçi firmaya en kısa sürede anlatma konusunda aracı olabileceklerini, benzer şekilde Türkiye’nin dört bir tarafındaki müşterileriyle de paylaşabileceklerini sözlerine ekledi.
 
Toplantının ardından TPF Başkanı Altunbilekler “Kızılay Şeref Defteri”ni imzaladı. Günün anısına karşılıklı hediyeler takdim edildi.