Manisa Şubesi’nden “Enzeybek” Piknik Buluşması

10/07/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Gençlik Kolları tarafından zihinsel engelliler için hazırlanan “Enzeybek” projesi kapsamında bir piknik düzenledi.
 
Manisa Süreyya Tabiat Parkı piknik alanında gerçekleştirilen etkinliğe Makbule Ölçen Eğitim Kurumu öğrencileri, öğretmenleri ve öğrenci velileriyle birlikte Türk Kızılayı Manisa Şubesi Kadın Kolları, Kızılay personeli ve proje grubu katıldı.
 
Gençlik Kolları üyeleri Enver Kurul, Gökberk Arslan, Özge Özatan ve Gözde Nüfusçu hazırladıkları “Enzeybek’ adlı projeyi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezinden destek alarak 6 ay önce başlattı. ZİÇEV Makbule Ölçen Eğitim Kurumu öğrencilerine halk oyunu ve ritim duygusu kazandırılmasını amaçlayan proje kapsamında, düzenlenen piknikte bir araya gelindi. Engellilerin sosyalleşmesi, arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunması, eğlenceli vakit geçirmeleri için organize edilen pikniğe, zihinsel engelli gençler ve velileri katıldı. Piknik yapan katılımcılar, aynı zamanda arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirdi.