Türk Kızılayı ve ATO’dan Vatandaşlara İftarlık Kumanya

16/07/2014 Paylaş:   

Ramazan ayının başlamasıyla Türk Kızılayı’nın sosyal yardım çalışmaları da çeşitlilik kazanmaya başladı. Bu kapsamda Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Ankara Ticaret Odası Genel Sekreteri Mustafa Babayiğit, iftar saatinde Ankara Kızılay Meydanı’ndaki vatandaşlara kumanya dağıttı.
 
İş çıkışı oluşan trafikte bekleyenlere ve evlerine yetişemeyen vatandaşlara iftarlarını yapabilmeleri için kumanya ikram eden Genel Müdür Güllüoğlu ve ATO Genel Sekreteri Babayiğit, Kızılay ekipleri ile birlikte iftar saatinden önce dağıtımı yapılan kumanyalara vatandaşların ilgisi büyük oldu.
 
“İftar İkramımız Olsun İstedik”
 
Dağıtım sonrası açıklama yapan Babayiğit, “Türk Kızılayı ile iftara yetişemeyen vatandaşlara sosyal sorumluluk projesi olarak ‘çam sakızı çoban armağanı’ bir iftar ikramımız olsun istedik. Biz de Kızılay’a maddi olarak yardımcı olduk.” ifadesini kullandı.
 
“Hayırseverlerin Desteğini Bekliyoruz”
 
ATO’ya bağışlarından dolayı teşekkürlerini ileten Güllüoğlu da “Yolda kalmış olanın zengin mi fakir mi olduğuna bakılmaz. Bu anlamda hem evine hem de işine yetişmeye çalışanlara, ATO’nun desteğiyle iki bin civarında vatandaşa ulaştık. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak adına hayırseverlerin desteğini bekliyoruz.” diye konuştu.