Türk Kızılayı’ndan Bosna’ya Ramazan Yardımı

18/07/2014 Paylaş:   

Sel sularına teslim olan Bosna’ya ilk günden itibaren yardımda bulunan Türk Kızılayı, bölgede sürdürdüğü çalışmalarına Ramazan yardımlarını da ekledi. Kızılay ekibi, hazırladığı Ramazan gıda kolilerini 500 aileye ulaştırdı.
 
Türkiye’den gönderilen mobilya, beyaz eşya, halı, inşaat malzemesi ve benzeri yardımları selden zarar gören Bosnalılara ulaştırmak için çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, Ramazan nedeniyle de özel bir yardım faaliyeti gerçekleştirdi.
 
İçerisinde sıvı yağ, pirinç, şeker, tuz, un, makarna ve kuru fasulye bulunan 500 gıda kolisi hazırlayan Kızılay ekibi, Odzac Müftüsü Fahrudin Muyanoviç ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtım yaptı.
 
Türk Halkına Bosna’dan Teşekkür
 
Dağıtım çalışmalarında Kızılay ekibini yalnız bırakmayan Müftü Muyanoviç, afetin ilk günüden itibaren Türk halkının kendilerini yalnız bırakmadığını, Ramazan’da da yardımların devam ettiğini belirterek, “Bosnalılar adına, Türk halkına, bütün kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ramazan gıda yardımından tüm ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için titiz bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve Kızılay ekibine bu konuda yardımcı olduklarını ifade eden Müftü Muyanoviç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Türkiye’deki belediyeler ile kardeş olalım, din adamları ile yakınlaşalım. İlişkilerimizi iyilik üzerine kuralım. Türk Kızılayı ile güçlü bir bağ kurduk. Türk milleti bize şimdiye kadar çok yardımda bulundu. Bundan sonra da yardımların süreceğini düşünüyorum.”