Haber Arşivi

5 / 0
22/07/2014

Bingöl Şubesi’nden Gıda Kolisi

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti veren Türk Kızılayı Bingöl Şubesi, Ramazan ile birlikte çalışmalarını arttırdı.
 
Her gün 200 aileye sıcak yemek sunmaya devam ettiklerini belirten Bingöl Şubesi Başkanı Mehmet Savaş, “İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Ramazan ayında da gidermeye devam ediyoruz. Sıcak aş hizmetimizin dışında kuru gıda yardımları da yapıyoruz. Ramazan ayı içerisinde 120 aileye gıda yardımı yaptık. Ramazan sonuna kadar bu sayıyı 600’e çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Kızılay’a destek çağrısı yapan Savaş, “Hayırseverleri iyilik kervanına katkı yapmaya davet ediyorum. Bizler başkasını mutlu etmek için verme, ikram etme, paylaşma üzerine kurulmuş bir medeniyetin mensuplarıyız. İyilik eli olan Kızılay’a yapılan her katkı ihtiyaç sahiplerine bir yaşam sevinci olacaktır.” dedi. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ